Bescherming op het ijs

Is het je ook opgevallen? Steeds vaker zie je op de ijsbaan schaatsers met een helm op.

Tijdens het skeeleren, fietsen, motorrijden e.d. is het heel gebruikelijk om je hoofd te beschermen. Ook al train of rijd je veel, het kan gebeuren dat je toch onderuit gaat. Je maakt een verkeerde inschatting en/of je moet ineens remmen of uitwijken. De ondergrond is hard. Door de snelheid glijd je nog een stukje door. Heel pijnlijk en vervelend. Bijgekomen van de schrik, baal je als een stekker omdat er van alles kapot is. Totdat je je realiseert dat je helm je voor grotere kopzorgen beschermd heeft.

Het is daarom niet zo’n gek idee om zowel op de ijsbaan als op natuurijs ook een helm te dragen. Voor shorttrack en marathon schaatsers is dit al verplicht. Hiervoor zijn speciale helmen ontworpen.

Voor langebaan schaatsers zijn er tegenwoordig diverse helmen te koop. De bekendste helmen zijn de Smartcap, de Ribcap, de Casco en de Evo. Je hebt de keuze in kleur, maat, materiaal en vorm, zodat op elk hoofd een helm past.

Via SVUtrecht kan je de Evo helm kopen voor € 55,-.
Neem hiervoor contact op met Jacob van den Bosch (0346-569597), trainer shorttrack en langebaan schaatsen.

Smartcap
Smartcap
Helm
Ribcap
Casco
Casco
Evo Helm
Evo