Rick Nederlands Kampioen 1500 meter

Afgelopen weekend is SVU-er Rick van Hemert Nederlands kampioen 1.500m geworden tijdens het NK Masters (30 -39jr)

Hoewel mannen als Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Bob de Vries, Douwe de Vries en Erik-Jan Kooiman ontbraken mochten alle overige Masters in de leeftijdscategorie 30 -39 jaar onderling de strijd aangaan tijdens het NK Masters Allround en Afstanden in Kardinge in Groningen.

Rick schaatste nog op dag 1 op de 500m naar een 5de plaats en op de 3 kilometer naar een zilveren plak. Op de 1.500m met tweehonderdste verschil pakte hij in een respectabele tijd van 1.57.16 dan toch zijn eerste Nederlandse titel. Hij versloeg daarin de huidige wereldkampioen bij de Masters op deze afstand Mark Ooijevaar. Daarna volgde voor Rick nog een 2de plaats op de 5km en daarmee ook een 2de plaats in het Allround klassement.