Zilver voor John Spithoven bij Open Militaire Kampioenschappen

Op vrijdag 31 januari deed John Spithoven mee aan de Open Militaire Kampioenschappen Schaatsen. Dat betekende 20 km / 8 rondjes schaatsen op Flevonice. Bij 11 graden boven 0 was er geen sprake van winterse temperaturen, maar de harde wind en het zand op het ijs maakten het wel een zware tocht.

John heeft gestreden voor wat hij waard was: 3 volle ronden op kop en omdat niemand overnam, uit boosheid weggereden van de groep. Dat was gegeven de omstandigheden toch wat te veel gevraagd en 1 ronde voor het einde werd John weer ingehaald door de uiteindelijke winnaar, maar de andere deelnemers kon hij achter zich laten. Ondanks het vele kopwerk en de solorondjes reed John stabiele rondjes van net boven de 5 minuten en bevestigde hij dat masters (bij militairen is dat 36+) sneller kunnen zijn dan senioren.